معنای راستین عشق...

   توصیف عشق کارساده‌ای نبود ! مدت‌ها بود که دنبال یه تعریف درست و دقیق درباره‌ی عشق میگشتم اما با این حال اینو خوب میدونستم که عشق حقیقی در نهایت به چیزی جز الهه‌ی عبودیت و آفریننده‌ی عشق نمیرسه . آخرش فقط تونستم یه تعریف رو از عشقِ زمینی قبول کنم که توی کتاب "راز شاد زیستن" از آندرومتیوس خوندم . بد نیست شماهم بخونیدش !

 

    چند تفکر درباره‌ی عشق ...

   هیچ‌وقت فکر کرده‌اید که چرا بچه‌ها را دوست داریم؟ بچه‌ها را دوست داریم زیرا بسیار صمیمی ، صادق ، و آسیب‌پذیرند . وقتی آغوش خود را باز می‌کنند و به چشم‌های ما می‌نگرند ، با نگاه خود به ما می‌گویند :"دوستم داشته باش . به تو نیاز دارم و به تنهایی نمی‌توانم زندگی‌ کنم ."

   اما رفته رفته بزرگ‌تر که می‌شویم ، به بی‌نیازی و تکامل تظاهر می‌کنیم و می‌گوییم :" من خیلی خوبم ، من بی نظیرم ، من از عهده‌ی زندگی بر‌می‌آیم ." در حالی که ممکن‌ست در درون خود وحشت‌زده و تنها باشیم .

   گویی کسی به ما می‌گوید :"بهترست به آسیب‌پذیری و تنهایی‌‌ات اعتراف نکنی ، وگرنه ضعیف به نظر میرسی. احساسات واقعی‌ات را نشان نده ، وگرنه آسیب میبینی ." دیگران صداقت و صمیمیت ما را درک می‌کنند و به خاطر همین ما را دوست دارند . فقط زمانی که به خوب بودن و صداقت تظاهر می‌کنیم ، خود را به دردسر می‌اندازیم .

   می‌گویند ناامیدترین افراد در جلب محبت دیگران، کسانی هستند که بیشتر از همه به بی‌نیازی از محبت تظاهر می کنند . در حالی که در درون خود تنها هستند ، اما انرژی بسیاری صرف میکنند تا دیگران فکر کنند همه چیز خوب است .

   عشق ، احساس سطحی و زودگذر نیست . عشق قدرت و تعهد است . عشق به معنای گفتن حرفهایی‌ست که معشوق نمی‌خواهد بشنود .

عشق ، شهامت‌ست . گفتن کلماتی مانند "می‌ترسم" یا "دوستت دارم" ، به شهامتی بیشتر از شهامت نفوذ بر دیگران نیاز دارد .

   عشق ، ارزش قائل بودن برای خود و دیگران است . عشق ، رها کردن معشوق به حال خود و در جای خود و دوست داشتن او در همان حال و هواست . درست زمانی که می‌گوییم :"این کار را بکن تا دوستت داشته باشم " ، عشق را نابود کرده‌ایم .

   عشق جستجوی خوبی‌هاست و اگر کسی این کار را پیوسته انجام دهد ، همواره خوشبخت خواهد بود . از آنجایی که زندگی بازتابی از خود ماست ، هرچه دریافت ما از عشق و خوبی و زیبایی بیشتر باشد ، بیشتر رشد خواهیم کرد . بنابراین برای تمام ما انسان‌ها "عشق یعنی همه چیز ".

 

نظرشماچیه؟ شما تفکر کامل‌تری برا‌ی عشق می‌شناسید ؟

منتظر نظرای قشنگتون هستم...!

/ 9 نظر / 20 بازدید
فاطمه

"خدايا از عشق امروزمان براي فرداهايي كه فراموش مي كنيم عاشق بوده ايم،قدري كنار بگذار،به قدر يك مشت،به قدر يك لبخند،تا فراموش نكنيم عاشق بوده ايم،تا عاشق بمانيم و عاشق بميريم..." سلام نازنین جون نظرات زیبایی در مورد عشق داری دوست داشتم....موفق باشی با سه شعر عاشقانه به روزم ...بهم سر بزنی خوشحال میشم[گل]

فاطمه

نازنینم سلام[گل] لینکت کردم دوست داشتی توام وبلاگ منا لینک کن [گل][ماچ]

bahar9674

وااااااااااای خیییییلی قشنگ بود منم همیشه دوست داشتم معنای واقعی عشق رو بدونم این نوشته خییییلی کمکم کرد سپاس گذارم[قلب][گل]

bahar9674

من که کمکی نکردم عزیزم همش زحمات خودت بوده[تایید][ماچ]

سارا

خیلی قشنگ از عشق حرف میزنی. بلا مگه تا حالا چند بار عاشق شدی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دانیال

10مت گرم توصیف درستی داشتی(عشق ، شهامت‌ست . گفتن کلماتی مانند "می‌ترسم" یا "دوستت دارم" ، به شهامتی بیشتر از شهامت نفوذ بر دیگران نیاز دارد .) واقعا اگه طرفت اهل باشه احساس بی نظیریه

عاشق تنها

مرسی بشی اصلا خیلی باحالی نوکرم مویی الته

عاشق تنها

[گل][قلب]