آینه!

   رضایت از زندگی و افرادی که باهاشون زندگی می‌کنیم می‌تونه تعریف‌های متفاوتی داشته باشه اما این موضوع مشخصه که رضایت یک احساس دو طرفه‌ست . نیوتن قانون کنش و واکنش رو کشف کرد . این قانون بیانگر اینه که "هر عملی ، عکس العملی برابر داره ." جالبه بدونیم که این قانون روی تمام اعمال و تجربیات ما تاثیر میذاره .

   بنابراین میشه با اطمینان گفت : هر اتفاقی که در زمان حال در زندگی شاهدش هستیم ، نتیجه‌ی اعمال دیروز ماست .اگه پشت سر دیگران غیبت کنیم،پشت سرمون حرف میزنن . اگه از خوبی دیگران بگیم ، از خوبی‌هامون میگن . اگه از موفقیت دیگران شاد بشیم ، از موفقیت خودمون بیشتر لذت میبریم . اگه دروغ بگیم ، دروغ میشنویم . اگه محبت کنیم ، بهمون محبت میکنن .

   در طول تاریخ این قانون طلایی با روش‌ها و زبان‌های مختلف بیان شده و تو همه‌ی اون‌ها که بگردیم ، یه اصل ثابته :"با تو همونطور رفتار میکنن که تو با دیگران رفتار میکنی."

  • ·      "کنفسیوس" گفته : «آنچه برای خود نمی‌پسندی ، برای دیگران هم نپسند .»

 

  • ·      "ارسطو" میگه : «ما باید همان‌طور بادنیا رفتار کنیم که از دنیا توقع رفتار داریم .»

 

  • ·      در "انجیل" اومده : «با دیگران همانطور رفتار کن که از آنان انتظار رفتار داری .»

 

  • ·      از "حضرت محمد(ص)" نقل شده : «با دیگران همان گونه رفتار کن که دوست داری آنان با تو رفتار کنند .»

   پس حالا میشه این اصل رو با خیال راحت قبول کرد . با این وجود ، هنوز وقتش نرسیده که گله و شکایت رو کنار بذاریم و به آینه‌ی طبیعت نگاهی بندازیم و لبخند بزنیم؟!

   وجود شما هر لحظه منتظر رضایت شماست . نمی‌خوام مثل همه این جمله‌ رو تکرار کنم و بگم : بخند تا دنیا به روت بخنده . ولی اینو میدونم که استفاده از این قانون هیچ ضرری نمی‌تونه داشته باشه . امتحانش کنید...!

/ 3 نظر / 16 بازدید
زهرا

نازی جونم وبت خیلی خوشجله اهنگشم قشنگه لینکت کنم؟[ماچ] من وبلاگم رو تازه تاسیس کردم[لبخند]

bahar9674

خیییییلی جالب بود کلی مرسیییییییی[گل]