تغییر

   این عبارت روی سنگ قبر یک کشیش انگلیسی در کلیسای "وست مینستر" نوشته شده‌است :

   « جوان و آزاد که بودم ، تصوراتم هیچ محدودیتی نداشتند و در خیال خود می‌خواستم دنیا را تغییر دهم . پیرتر و عاقلتر که شدم ، فهمیدم که دنیا تغییر نمی‌کند . بنابراین انتظارم را کم وبه عوض کردن کشورم قناعت کردم ؛ ولی کشورم هم نمی‌خواست تغییر کند.

   به میانسالی که رسیدم ، آخرین توانایی‌هایم را به کار گرفتم تا فقط خانواده‌ام را تغییر دهم ، ولی پناه بر خدا ! آن‌ها هم نمی‌خواستند عوض شوند .

   و اینک که در بستر مرگ آرمیده‌ام ، ناگهان دریافتم که : "اگر فقط خودم را تغییر می‌دادم ، خانواده‌ام هم تغییر می‌کرد و با پشتگرمی آن‌ها می‌توانستم کشورم را هم عوض کنم ؛ و چه‌کسی می‌داند ، شاید می‌توانستم دنیا را هم تغییر دهم ." »

 

این نتیجه‌ی یک عمر زندگی یه کشیشه که خیلی‌ها برای زندگی و مشکلات‌شون ازش راهکار خواستند. بزرگترین و کاملترین راهکار این آدم همین آخرین حرف زندگیش بوده ...

    جالبه ... نه ؟!

/ 3 نظر / 15 بازدید
آبجی سحر

سلام روز بخیر ولادت باسعادت امام سجاد علیه السلام را به شما و خانواده محترمتون تبریک می گم..وبلاگ خوبی داری گلم..وقت کردی به کلبه منم سربزن آپ جدیدی دارم درضمن لینکهای جدید و قشنگی رو بالای صفحه گذاشتم که بهترینشون مستند مردیخی که دیدنش خالی از لطف نیست بعداز دیدن نظرت درمورد اونا هم بهم بگو .امیدوارم این رفت و آمدها ادامه داشته باشه و به وبلاگ همدیگه سربزنیم روز خوبی پیش رو داشته باشی[بغل][گل][بغل]

bahar9674

خییییییییلیم جالبه دمت داغ وبلاگت عاااااالیییییییه[تایید][قلب] به کسی نگیاااا[ساکت]